Wybielanie zębów – Metody

Każdy marzy o wspaniałym oraz całkowicie białym uśmiechu. Z tego powodu na rynku znane są ciekawe metody wybielania, na jakie można wypróbować. Jednym z najczęściej stosowanych są rzecz jasna wszelkie pasty wybielające do zębów. Całkiem nieźle eliminują przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie psują szkliwa. Tak samo znane są paski, lakiery oraz żele wybielające do samodzielnej aplikacji. Są one dostępne np. w aptece albo w sklepach, ale zazwyczaj to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Szczególnie w przestrzeniach między zębami.

Nie każdy wie, że skutecznym sposobem wybielania zębów jest pełne oczyszczenie ich w gabinecie stomatologicznym np. zabiegiem scalingu. Usunięcie kamienia i przebarwień zapewnia przywrócenie bieli zębów. Innym sposobem dostępnym gabinecie dentystycznym są także wybielające nakładki. Różnią się one od tych sprzedawanych w aptece tym, że są dokładnie dostosowywane do pacjenta na bazie wycisku jego zębów. Pacjent sam nasuwa nakładki po wizycie u stomatologa oraz stosuje według wytycznych stomatologa.

Najbardziej profesjonalne przywracanie bieli zębów polega na naświetlaniu ich skonstruowanymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taka technika wybielania daje najlepsze rezultaty w krótkim czasie. W przypadku bardzo zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zasłonięcie ich licówkami. Licówki przykryją naturalne zęby pacjent oraz nadadzą im biały kolor.