Stomatologia estetyczna Toruń

Każdy z nas niejednokrotnie podziwiał śnieżnobiałe uśmiechy hollywoodzkich gwiazd. Niektórzy twierdzą, że śnieżnobiały uśmiech jest w stanie załatwić więcej spraw, niż nam się wydaje. W dobie internetowych selfie warto dbać o kondycję swoich zębów. Wszyscy marzymy o idealnym uzębieniu, którym moglibyśmy się chwalić na swoich kontach na Facebooku. Na stan naszych zębów w dużej mierze wpływają nawyki żywieniowe. Kawa, czarna herbata, czerwone wino lub papierosy mają znaczący wpływ na kolor naszych zębów. Dużej wagi sprawą jest także staranna higiena jamy ustnej: wybielające pasty do zębów i płyny do płukania mogą nam pomóc utrzymać zęby w odpowiedniej kondycji. Na kolor naszego uzębienia w istotnym stopniu wpływają też predyspozycje genetyczne. Na szczęście stomatologia estetyczna jest współcześnie na wysokim poziomie rozwoju i umożliwia nie tylko wybielać ale także korygować kształtu i wielkości zębów a nawet ich rozmieszczenia.

Licówki-dla kogo?

Twoje zęby są małe i nie pasują do twoich rysów? Masz problem z kształtem twoich zębów? Marzysz o tym, by były  proste i białe? Współczesne sposoby stomatologii estetycznej pozwolą ci osiągnąć oczekiwany efekt. Dzięki stomatologii estetycznej możesz mieć piękny uśmiech od zaraz. Stomatologia estetyczna oferuje duży wachlarz możliwości. Jednym z rozwiązań jest założenie licówek. Licówka to cienka warstwa materiału cementowego lub porcelanowego nakładana wprost na zęby. Licówki umożliwiają zmianę kształtu, koloru a także ustawienia zębów.

Jak wygląda zabieg zakładania licówek?

Pierwszym krokiem do pięknego uśmiechu jest wykluczenie przeciwwskazań. Licówek nie zakłada się u osób cierpiących na bruksizm (zgrzytanie zębami) lub choroby dziąseł. Z licówek muszą też zrezygnować pacjenci po leczeniu kanałowym. Jeżeli nie cierpisz na żadną z wyżej wymienionych dolegliwości, kolejnym krokiem jest wyleczenie wszystkich zębów. Aby wykonać indywidualnie dopasowane licówki, stomatolog pobiera wycisk szczęki. Na podstawie wycisku dentysta opracowuje najpierw symulację uśmiechu- przedstawia ona przyszły kolor, kształt zębów.  Następnie powstaje makieta. Makieta ta jest swego rodzaju bazą, którą możemy przymierzyć. Dzięki makiecie specjalista wie, które elementy szczęki wymagają poprawy. Dzięki temu możemy cieszyć się doskonale dopasowanymi nakładkami, które będą wygodne w użytkowaniu. Ostatni krok w drodze po piękny uśmiech jeśli wszystko jest odpowiednio dopasowane do pacjenta, to cementowanie ceramicznych licówek. Po ostatecznych poprawkach dokonanych na makiecie, nakładki są cementowane na stałe.

Licówki- które są najlepsze?

Istnieje kilka rodzajów licówek:

  • Kompozytowe- tanie, skomponowane  skomponowane z kilku składników. Ich koszt to od 200-400 zł za jedną nakładkę.
  • Akrylowe- wykorzystywane w makietach jako licówki tymczasowe grubsze i cięższe niż licówki porcelanowe, niska trwałość.
  • Ceramiczne- kilka razy twardsze niż szkliwo naturalne, są trochę droższe, ale ich trwałość jest największa. Przedział cenowy to 600- 2500 zł.

Wybielanie- nie tylko dla hollywoodzkich gwiazd

Zaawansowany poziom technologii stomatologii estetycznej umożliwia nie tylko wyprostować krzywe zęby. Każdy z nas chce o doskonale białych zębach. Istnieje kilka sposobów by uzyskać śnieżnobiały uśmiech. Prezentujemy najpopularniejsze z nich:

  1. Wybielanie za pomocą lampy Beyond

Proces wybielania przy użyciu lampy rozpoczynamy od pozbycia się kamienia i osadów. Zabieg ten przeprowdza się w gabinecie stomatologicznym, przed wybielaniem. Kolejnym zadaniem jest zastosowanie profesjonalnego żelu wybielającego. Żel ten jest aktywowany za pomocą światła lampy. Cały zabieg wybielania trwa około 30 minut, z usuwaniem kamienia zajmuje to około 2 godziny. Jaka jest cena wybielania zębów u stomatologa? Koszty wybielania oscylują wokół 1000 zł. Jak długo utrzymują się efekty? Dentyści zapewniają, że efektami będziemy się cieszyć przez minimum trzy lata!

  1. żele wybielające z nakładkami do domowego użytku

Następnym sposobem na uzyskanie perfekcyjnie białych zębów jest zainwestowanie w profesjonalny żel wybielający z nakładkami. Zestaw nabędziemy w większości gabinetów stomatologii estetycznej razem z instrukcją użycia od profesjonalisty. Zazwyczaj nakładki nosi się przez dwie godziny dziennie. Cały proces wybielania trwa siedem dni. Ile kosztują wybielające nakładki? Koszt nakładek wybielających to około 700 zł, zatem jest to metoda tańsza niż wybielanie u profesjonalisty. Efekty wybielania „domowego” są podobne do tych, które uzyskamy w gabinecie.

  1. Piaskowanie

Boisz się myśli o tym, że miałbyś mieć piasek w ustach? Nie musisz się martwić! Piaskowanie to całkowicie  bezpieczny zabieg. Polega on na wyrzucaniu na zęby drobinek piasku pod ciśnieniem. Piaskowanie rekomendowane jest osobom, które palą papierosy. Zabieg usuwa płytki nazębnej i przebarwień. Piaskowanie sprawia, że zęby są jaśniejsze i wypolerowane, dzięki czemu łatwiej obronią się przed próchnicą. Piaskowanie trwa około 30 minut a jego cena jest relatywnie niska- wynosi ona około 100 zł.

www.stomatologia-torun.pl