Sterylny gabinet dentystyczny – podstawa pracy stomatologa

W pracy stomatologa niezbędne są nie tylko wiedza, umiejętności i doświadczenie. Przy każdym zabiegu dentysta używa narzędzi, jakie właściwie wykorzystuje się wielokrotnie. Z tego względu dentyści tak mocno zwracają uwagę na to, żeby gabinet dentystyczny był schludny, a narzędzia odkażone.

To dla pacjentów w gabinetach stomatologicznym wykorzystywane są skuteczne systemy sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który postanowi podjąć się naprawy zębów u dentysty. Niezależnie od tego, czy pacjent zapisuje się na przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy podejmuje się specjalnego leczenia, jak wstawianie implantów lub leczenia kanałowego, czysty gabinet stomatologiczny to podstawa.

System sterylizacji umożliwia całkowite czyszczenie wszelkich narzędzi dentystycznych. Wyjątkowe myjnie termo-dezynfekujące oraz autoklawy, nawigowane komputerowo, dzięki czemu na kolejnych fazach odkażania dentysta kontroluje pracę systemu. Maszyny sterylizujące porządnie oczyszczają narzędzia, a następnie neutralizują środki czyszczące i przystępują do konkretnej dezynfekcji. W kolejnych fazach swojej pracy urządzenia sterylizujące eliminują bakterie i mikroorganizmy, gwarantując nieskazitelną czystość narzędzi.

Czyste narzędzia dentystyczne zapewniają zarówno stomatologom jak i pacjentom bezpieczeństwo.