Skutki krwawienia dziąseł

Krew płynącą z dziąseł najłatwiej zaobserwować podczas szczotkowania zębów. Przyczyn krwawienia dziąseł może być wiele na przykład zwykle są to niektóre leki, stres czy niewłaściwa dieta. Najczęściej ten problem powstaje na skutek nieodpowiedniej higienizacji jamy ustnej oraz występowaniu jednej z najbardziej znanych chorób przyzębia i dziąseł – parodontozy. Zazwyczaj błędne lub za rzadkie szczotkowanie zębów wiązać się z gromadzeniem się kamienia nazębnego i namnażaniem bakterii, co prowadzi do występowania stanów zapalnych. Ta metodą osłabione dziąsła oraz zęby są bardziej podatne na działanie ujemnych czynników oraz powstawaniu paradontozy.

Krwawienie dziąseł to nie tylko nieprzyjemny widok podczas szczotkowania zębów. Problem daje także inne równie niemiłe rezultaty. Z czasem zapalenie dziąseł może prowadzić do rozchwiania, a nawet wylatywania zębów. Na ten problem szczególnie powinny zwrócić uwagę także osoby uzależnione od papierosów, dlatego że substancje w ich składzie również ujemnie wpływają na stan jamy ustnej oraz utrudniają leczenie.

Ze względu na te okoliczności, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności należy porozmawiać z dentystą i jak najszybciej przyjść na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością zaradzi na ten problem. W takim wypadku warto także zadbać o lepszą higienizację jamy ustnej oraz zakupić dobrze dopasowaną szczoteczkę do zębów.