Osadzenie protezy całkowitej na implantach zębów

Obecnie implanty dają wiele możliwości odbudowy piękna uśmiechu. Czasami zdarza się, że pacjent wymaga wymiany kilku zębów, a czasami nawet całego łuku. Implanty bardzo dobrze zastępują pojedyncze zęby, ale także mogą zostać umieszczone za dużą ilość zębów. W stomatologii istnieje też inny sposób wypełnienia wielu brakujących zębów. Nieinwazyjny, a przynosi ten sam efekt estetyczny.

Do odbudowy całego łuku stomatolodzy proponują umieszczenie uzupełnienia stałego na zaledwie 4 implantach. Dzięki temu stomatolog zmniejsza ilość implantów, jakie będą formą podstaw dla odbudowy protetycznej. Ta ilość zupełnie wystarcza, a efekt jest wygodny i trwały w użytkowaniu. Ta technika znajdzie zastosowanie u pacjentów, którzy nie mogą lub nie chcą korzystać z np. zwykłych protez. Zdaniem stomatologów to jeden z najskuteczniejszych sposobów protetycznych, trwale obudowujących cały łuk zębowy.

Użycie 4 implantów sprawia, że leczenie protetyczne jest znacznie mniej inwazyjne. Na ostateczne wygojenie się implantów zębów i zrośnięcie ich z kośćmi potrzeba czasu, jednak nie trzeba przekonywać, że efekt na wiele lat jest warty dłuższego leczenia. Podczas wizyt w klinice stomatolog omawia wszelkie etapy leczenia i dba, żeby cały proces przebiegał właściwie. Po zakończeniu leczenia pacjent zyskuje estetyczny uśmiech, wygodę żucia oraz zdrowie i możliwość właściwej wymowy.