Natychmiastowe wszczepienie implantów w jeden dzień u dentysty

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że leczenie u dentysty z reguły przeciąga się na wiele wizyt. Głównie w czasie zabiegów z zakresu implantologii, ortodoncji lub chirurgii stomatologicznej. Współcześnie sposoby pozwalają stomatologom na redukowanie czasu, jaki pacjent przeznacza na leczenie w klinice stomatologicznej. Dzięki obecnym technikom implantologicznym gabinety stomatologów dają możliwość wszczepienia implantów w jeden dzień. Piękny uśmiech podczas jednej wizyty? Sprawia wrażenie niemożliwego, a jednak natychmiastowa odbudowa zębów jest możliwa właściwie od razu.

Proteza w jeden dzień? Szybka alternatywa dla innych protez

Czym jest implant w jeden dzień i dlaczego różni się od innych wszczepów implantologicznych? Rozbieżność pomiędzy typowym zabiegiem wszczepienia implantów zębowych u dentysty, a natychmiastową aplikacją implantów w jeden dzień, polega na technice wstawiania implantów. Zazwyczaj aplikowane są tak zwane implanty dwufazowe. Ten typ leczenia stomatologicznego cechuje się tym, że najpierw wszczepiany jest implant, potem w drugiej fazie dentysta przytwierdza protezę. Te dwa etapy odgradza długotrwały czas osseointegracji, to jest proces, kiedy implant zrasta się z kością żuchwy lub szczęki. Dopiero po nim implant zęba oraz kość złączą się na dobre, proteza może być umieszczona przez stomatologa.

W sytuacji odbudowy zębów w jeden dzień, używane są implanty jednofazowe, gdzie pełna procedura umieszczenia implantów i oparcia na nich nadbudowy protetycznej przebiega podczas jednej wizyty. Należy też zauważyć, że procedurę osadzenia protezy w jeden dzień bezwzględnie muszą wyprzedzać kompleksowe badania diagnostyczne u dentysty, żeby cały proces leczenia stomatologicznego był absolutnie bezpieczny i precyzyjny. Na bazie diagnoz dentysta tworzy szczegółowy plan leczenia stomatologicznego i szablony, które są niezbędne do wykonania indywidualnego wzoru protezy. Natomiast sam zabieg natychmiastowego wszczepienia implantów odbędzie się w trakcie jednej wizyty. Warunkiem osiągnięcia nowego uśmiechu w jeden dzień jest doskonałe zdrowie jamy ustnej oraz kości pacjenta. W przeciwnym razie wcześniej potrzebne będzie leczenie dentystyczne, aby później nie narażać na ewentualne powikłania miejsca wszczepu.

Przebieg leczenia implantami w jeden dzień

Pierwszą fazą leczenia implantami w jeden dzień jest całkowita konsultacja ze stomatologiem. Na tym etapie doprecyzowywane są wszelkie elementy konieczne przed wysłaniem pacjenta na zabieg właściwy. Dentysta określa stan jamy ustnej i kości pacjenta oraz personalne uwarunkowania. Jego zadaniem jest też pobranie właściwych wycisków, na podstawie których dentysta protetyk spreparuje indywidualną uzupełnienie protetyczne. Co więcej pacjent ma kilka możliwości. Patrząc na ilość utraconych zębów, może wybrać różne nadbudowy protetyczne. Przy pojedynczych brakach wystarczy most protetyczny lub korona protetyczna. W sytuacji pełnego braku zębów mocno zachwalana przez stomatologów jest metoda osadzenia całkowitej protezy na 4 lub 6 implantach techniką All on 4 albo All on 6. W tym czasie dentysta ustala też koszt pełen koszt leczenia oraz samych implantów.

Następnym etapem zębów w jeden dzień jest zabieg właściwy, wykonywany w gabinecie dentystycznym. Na tym etapie dentysta wszczepia cztery albo sześć implantów stomatologicznych, po czym od razu tymczasową protezę. Z jakiego powodu mowa tutaj o tymczasowym uzupełnieniu? Nieważne jaką techniką – implantów jedno- lub dwufazowych – śruba, czyli podstawa implantu, musi złączyć się z kością, a zabiera trochę czasu. Tymczasowa odbudowa protetyczna zapewnia pacjentowi pełen komfort i właśnie założenie takiej tymczasowej protezy stomatologicznej pozwala na osiągnięcie pełnego uśmiechu w jeden dzień. Pacjent wychodzi od dentysty z twardym i pełnym uzębieniem w jeden dzień, którego może używać tak, jak z naturalnych zębów. Uzupełnienie protetyczne tymczasowe chroni implanty i umożliwia im bezproblemowy proces zespojenia z kością, a ponadto wygląda całkiem naturalnie.

Finalna faza leczenia stomatologicznego implantami w jeden dzień odbywa się po wygojeniu implantów, kiedy protezę tymczasową zamienia się na protezę właściwą. Zwykle na taki zabieg trzeba spotkać się ze stomatologiem po kilku miesiącach. Ten etap też zostanie objęty w czasie projektowania planu leczenia dentystycznego. Właściwa proteza przygotowywana jest wysokiej klasy surowców i dopasowana do każdego pacjenta, co sprawia, że posłuży pacjentowi do końca życia. Jedynym wymaganiem, jest zachowywanie właściwej higieny i ciągłe konsultacje dentystyczne. Wszelkie porady lekarz dentysta oczywiście omawia z pacjentem w ciągu kontrolnych wizyt. To istotne, aby wiedzieć, jak dbać o swoje implanty!

Systemy implantów w jeden dzień – All on 4 oraz system All on 6

Szybkie zakładanie implantów z reguły odbywa się w 1 z 2 systemów wykorzystywanych przed stomatologów implantologów. Z reguły stosuje się je u osób dotkniętych całkowitym bezzębiem. Obie te techniki są sposobem stworzenia pięknego uśmiechu w jeden dzień. Rozbieżność dotyczy ilości implantów, na których zostanie przyłączona proteza. Do wyboru uzupełnienie protetyczne można oprzeć na czterech lub na sześciu implantach. Niezależnie od tego, czy pacjent zdecyduje się na metodę All on 4 czy metodę All on 6, obie gwarantują wysoką stabilizację uzupełnienia protetycznego, a przecież na tym zależy nam najbardziej. All on 4 oraz All on 6 gwarantują stabilne wsparcie dla protezy, która dzięki temu nie wysuwa się, nie rusza i nie wypada podczas jedzenia czy mówienia. Takie systemy implantów w jeden dzień, stomatolodzy polecają szczególnie osobom, które utraciły pełen łuk zębów. Dzięki wykorzystaniu tylko 4 lub 6 implantów, cena stomatologicznego leczenia implantami w jeden dzień, są znacznie pomniejszone, a pacjent cieszy się swoim nowym uśmiechem po jednej wizycie w jeden dzień