Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Jak wybielać zęby, by uzyskać spodziewany efekt?

Wybielanie zębów, przede wszystkim profesjonalnymi sposobami od dentysty jest uznawane za najlepszy ze skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. Biorąc pod uwagę techniki, można bez problemu odzyskać biel zębów lepszą nawet o parę tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów ma za zadanie usuwanie przebarwień, wynikających na skutek np. barwiącej diety.

Wśród kupowanych przez pacjentów pokarmów i napojów znajduje się produktów, jakie zmieniają kolor zębów. Do przede wszystkim wyliczanych należą kawa, soki albo różne kolorowe owoce. Dla pacjentów bardzo ważne by możliwe było zmniejszanie rezultatów przyjmowania barwiących pokarmów, ponieważ białe zęby są wysoko estetyczne i kojarzą się ze zdrowiem. Bywa jednak tak, że nawet pielęgnowane zęby mają żółty kolor. Odpowiedzią na ten problem są zabiegi wybielania zębów. Oprócz codziennej pielęgnacji znanymi pastami wybielającymi, pacjenci mogą zdecydować się na profesjonalne wybielające zabiegi w klinice dentystycznej, np. poprzez naświetlanie specjalnymi lampami.

Naświetlanie lampą – najlepszy pomysł na wybielanie

Najbardziej efektywne profesjonalne wybielanie zębów polega na naświetlaniu ich wymyślonymi z tego powodu nowoczesnymi lampami. Taki rodzaj wybielania zapewnia wspaniałe wyniki już po jednym razie.

Pośród najpopularniejszych lamp w stomatologii jest lampa Beyond, nowoczesna technologia, gwarantująca zadowalające oraz trwałe efekty nawet po pierwszym zabiegu wybielania. Oprócz tego ten typ zabiegu eliminuje do 96% bakterii zbierających się w jamie ustnej i pomniejsza zapalne stany przyzębia, a także wspiera utwardzanie wypełnień i kompozytów stomatologicznych. Tak więc wybielanie zębów, choć najbardziej pożądane, nie jest wyłącznym dodatnim rezultatem zabiegu.

Lampa Beyond jest nowoczesnym narzędziem, zdolnym do obracania ramienia o 360°, co oznacza, że może zostać dostosowana do wielu pozycji pacjenta, co polepsza dokładność pracy i wygodę. Ponadto również moc lampy może zostać dopasowana do wymagań pacjenta, w zgodzie z zaleceniami dentysty. Natężenie lampy może mieć trzy warianty: intensywne, standardowe lub łagodne w zależności od tego, jak silne są przebarwienia.

Inne metody wybielania

Niejeden marzy o filmowym oraz białym uśmiechu. Z tej przyczyny na rynku znane są odmienne sposoby wybielania, na które każdy może wypróbować. Jednym z najczęściej używanych są ogólnodostępne wybielające pasty . Dość nieźle usuwają przebarwienia, rozjaśniają, czyszczą zęby, ale nie uszkadzają szkliwa. Tak samo znane są lakiery, paski oraz wybielające żele do nakładania w domu. Można je dostać na przykład w aptece, ale często jest to nie do końca dokładny sposób wybielania zębów. Zwłaszcza w obszarze między zębami.

Niewiele osób ma świadomość, że świetnym sposobem wybielania zębów jest fachowe oczyszczenie ich u dentysty np. zabiegiem piaskowania. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia gwarantuje wybielenie zębów. Następnym sposobem wykonywanym w gabinecie stomatologicznym są także wybielające nakładki. W porównaniu do tych sprzedawanych w aptece są dokładnie dopasowane do pacjenta na podstawie odcisku jego zębów. Pacjent samodzielnie wkłada nakładki po wizycie u dentysty oraz stosuje zgodnie z wytycznymi dentysty.

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne?

Co robić, by wybielanie było skuteczne oraz w pełni bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak teraz wiadomo wszelkie domowe metody, choć na pierwszy rzut oka działają, tak naprawdę niszczą szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Stomatolog fachowo doradzi, jaka metoda z tych dostępnych na rynku, będzie najlepsza dla pacjenta. Ponadto obejrzy stan jamy ustnej oraz dowie się, czy przed wybielaniem konieczne będzie najpierw ich leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania , należy pamiętać o tym, by kupowane były one z zaufanych źródeł. Ogólnodostepne żele czy nakładki wybielające bezpieczniej kupić w zaufanych punktach albo z polecenia dentysty. Wielkie promocje nie dają gwarancji bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu lepiej zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym. Tym sposobem mamy pewność, że stomatolog stosuje certyfikowane wyroby, a na bazie swojego doświadczenia przeprowadza bezpieczny zabieg.

Ile czasu minie aż zauważysz skutki wybielania ?

Warto mieć na uwadze, że wybielanie nie działa błyskawicznie. Na przykład wybielanie techniką nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą przyniesie szybki efekt, ale należy pamiętać o tym, że zęby przez kolejne dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Zwykle po zabiegu wybielania należy również stosować tzw. białą dietę, by nie zniszczyć świeżo zdobytego efektu. Jeśli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie trwały.

Skuteczność wybielania zębów

Kiedy wybielanie nie daje rezultatów? Niwelowanie przebarwień powstałych na skutek diety pozwoli odkryć naturalną barwę zębów, a te czasem nie są idealnie białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są lekko żółte, kremowe, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor np. na skutek przyjmowanych leków lub w przypadku zębów martwych. Wtedy nie osiągniemy doskonałej bieli preparatami wybielającymi z apteki, ani profesjonalnym wybielaniem w gabinecie dentystycznym.

Co robić, gdy wybielanie zębów nie przynosi rezultatów? W tej sytuacji decydujemy się inne estetyczne zabiegi znane u dentysty. Najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z licówek stomatologicznych. Te cienkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają sporo zalet. Obok tego, że możemy dopasować ich kolor do preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać także drobnej poprawy kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Dlatego też należy przed wybielaniem skonsultować się ze stomatologiem, by ocenił, jaka metoda będzie dla nas najlepsza.

edclinic.pl/wybielanie-zebow-lampa-beyond