Implanty zębów a leczenie kanałowe

Bazowym przeznaczeniem leczenia kanałowego jest naprawienie zainfekowanej miazgi zęba. Ten typ leczenia jest jednym z najtrudniejszych zadań lekarza endodonty wykonującego leczenie kanałowe, jednak znaczna część realizowanych z pomocą mikroskopu zabiegów daje oczekiwane skutki. Leczenie kanałowe jest sposobem na uratowanie naturalnego zęba. Dzięki wysokiej skuteczności tego zabiegu, w tych czasach możliwe jest uratowanie zębów, jakie jeszcze jakiś czas temu były po prostu usuwane.

Tymczasem implanty są niezwykle wytrzymałe, a założone na nich mosty czy korony protetyczne wiernie zastępują naturalne zęby. W większości przypadków, jeśli pacjent odpowiednio troszczy się o higienę jamy ustnej, implanty służą do końca życia oraz są jednymi z najlepszych technik wypełnienia luki po utraconym zębie. Za sprawą leczenia kanałowego ząb w większej części pozostaje naturalny. Zadaniem stomatologa jest jedynie rekonstrukcja korony zębowej. Jeśli chodzi o usuwanie zębów wypełnienie luki jest potrzebne ze względu na zdrowie całej jamy ustnej.

Dobrze jest także zwrócić uwagę na ceny. Chociaż obie techniki są niezwykle skuteczne, a za ich sprawą pacjent znów może cieszyć się zdrowym uśmiechem bez bólu, koszty leczenia kanałowego są mniejsze w porównaniu do zabiegu wszczepienia implantu. Przed ostateczną decyzją, co z robić w przypadku bolącego, dogłębnie zainfekowanego zęba, należy się zastanowić razem z dentystą, jakie rozwiązanie będzie najlepsze.