Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza?

Szczoteczka soniczna to na ten moment najnowocześniejsza szczoteczka , zapewniająca efektywną higienizację jamy ustnej. Jej praca ma swoją podstawę na sile fal dźwiękowych, które przynoszą świetne rezultaty. Z reguły szczoteczka soniczna robi ponad 45 000 ruchów wymiatająco-pulsacyjnych na minutę. Technologia fal dźwiękowych powoduje, że skuteczność sonicznej szczoteczki jest wyjątkowo wysoka. To zapewnia pewną przewagę w zestawieniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami .

W ciągu czyszczenia szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złączone z pasty do zębów oraz ze śliny. Ta metodą kształtuje się piana, która dociera do większości trudno dostępnych obszarów. Co więcej ta metoda pozwala na absolutne wykorzystanie właściwości i składników umieszczonych w paście. Taka technika o wiele skuteczniej czyści osad i brud, dzięki czemu pozostałości jedzenia nie zbierają się na powierzchni zębów. A im efektywniejsze oraz dokładniejsze mycie zębów, tym bezpieczniejsza jama ustna. Z tego względu szczoteczkę soniczną proponują stomatolodzy.

Co więcej w niektórych sonicznych szczoteczkach dostępne są funkcje, które pomagają mierzyć długość szczotkowania oraz siłę nacisku. Ten rodzaj szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Dba o nie, zapobiegając mechanicznym uszkodzeniom, a także w wielu przypadkach zawiera opcję masażu. To wyjątkowo ważne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę można znaleźć także dla dzieci.