Czyszczenie przyrządów dentystycznych przy użyciu myjni termo-dezynfekującej

Żeby zapewnić absolutną czystość i sterylność przyborów stomatologicznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny myjące i dezynfekujące w swoim kilkufazowym programie dokładnie oczyszczają narzędzia i eliminuje bakterie.

Maszynowa sterylizacja przeprowadzana jest tu w czterech prostych etapach. W pierwszym etapie wszystkie narzędzia dentystyczne włożone wewnątrz myjni, są dogłębnie oczyszczane z nalotów przy użyciu zimnej, a potem gorącej wody i specjalnego preparatu myjącego. Potem program wypłukuje środki czyszczące, nasilając efekt świeżości i uniemożliwiając gromadzenie się osadu. Najważniejszy etap, czyli dezynfekcja opiera się na zmiksowaniu wody i wysokiej temperatury w wystarczającej ilości czasu. To tutaj  ostatecznie eliminowane są wszystkie mikroorganizmy i zanieczyszczenia. Finalnym krokiem jest osuszanie przyborów dentystycznych. Dzięki specjalnym filtrom czyste powietrze osusza narzędzia. To zapobiega powstawaniu na nich zanieczyszczeń, uszkodzeń i rdzy.

Dodatkowo całkowity proces jest dość krótki, a korzystanie z niego jest oszczędnym rozwiązaniem dla gabinetu dentystycznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera wielkiej ilości wody i prądu. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią efektywnie oczyszczonego i sterylnego sprzętu dentystycznych jest bezpieczeństwo.