Czy wybielanie zębów jest bezpieczne w gabinecie stomatologicznym

Co robić, aby wybielanie zębów było skuteczne oraz super bezpieczne? Fundamentem bezpieczeństwa wybielania zębów jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszystkie domowe metody, choć odrobinę dają efekt, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz łatwo podrażniają dziąsła. Dentysta na podstawie swojej wiedzy doradzi, która technika spośród ogólnodostępnych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla zębów pacjenta. Ponadto oceni stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem zębów niezbędne jest najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania zębów, należy pamiętać o tym, by były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostępne nakładki albo żele wybielające warto nabyć w sprawdzonych punktach lub z rekomendacji stomatologa. Okazyjne promocje nie zapewniają bezpiecznego efektu wybielenia zębów. Dlatego lepiej udać się na profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym. Dzięki temu mamy pewność, że dentysta stosuje certyfikowane wyroby, a dzięki swojej wiedzy przeprowadza bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie zębów nie działa od razu. Np. wybielanie zębów metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie zębów lampą da prędki rezultat, ale trzeba liczyć się z tym, że zęby na kilka dni mogą zrobić się nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu zębów należy też stosować tzw. białą dietę, aby nie zepsuć uzyskanego efektu. Jeśli zastosujemy się zaleceń stomatologa, efekt wybielania zębów będzie trwały.