Czy profesjonalne wybielanie zębów u stomatologa lampą wybielającą za każdym razem daje efekty?

Wybielanie zębów, zwłaszcza fachowymi technikami od dentysty uważane jest jako najtrwalszy wśród skutecznych zabiegów estetycznych w stomatologii. W zależności od metody, da się bez trudu przywrócić biel zębów widoczniejszą o kilka tonów. Zazwyczaj wybielanie zębów skutkuje usunięciem przebarwień, wynikających z na przykład barwiącej diety. Może jednak zdarzyć się tak, że wybielanie zębów okaże się daremne.

W jakich przypadkach wybielanie nie daje rezultatów? Usunięcie przebarwień powstałych na skutek diety pokazuje naturalny kolor zębów, a te często nie są do końca białe. Zdarza się, że zęby naturalnie są kremowe, lekko żółte, a czasem nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają kolor na przykład w wyniku używanych leków lub w wypadku martwych zębów. Wtedy nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi zęby, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Jak sobie radzić, kiedy zabieg wybielania zębów nie daje efektów? Wtedy proponujemy inne zabiegi estetyczne u stomatologa. Dobrym sposobem będzie nałożenie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie na stałe aplikujemy na zęby, mają sporo plusów. Obok tego, że możemy dostosować ich kolor do preferencji pacjentów, za pomocą licówek stomatolog może dokonać również niewielkiej poprawy kształtu zębów (na przykład eliminowanie diastemy). Ze względu na to powinno się przed zabiegiem wybielania porozmawiać z dentystą, by sprawdził, jaka metoda będzie dla nas najbardziej skuteczna.