Czy aparat ortodontyczny przeszkadza w leczeniu zębów?

To, czy wolno naprawiać zęby podczas leczenia aparatem na zęby, głównie ciekawi pacjentów, co zdecydowali się na stały aparat. Nie można zdejmować go samemu, co oznacza w obecności problemów konieczna jest wizyta u lekarza ortodonty. Przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego każdy pacjent musi zatroszczyć się o to, aby jego zęby były w pełni wyleczone. W taki sposób neutralizuje się ryzyko nadwyżkowych wizyt naprawczych podczas noszenia aparatu na zęby. Na dobrą sprawę nie ma przeciwwskazań do naprawy zębów, gdy pacjent ma stały aparat na zęby.

Noszenie aparatu wiąże się większą potrzebą troski o zęby. Ze względu na przyczepione na powierzchni zębów i pozostałe elementy budowy aparatu na zęby, wymiatanie resztek i osadów jedzenia jest trochę trudniejsze. Z tego powodu pacjenci korzystający z leczenia ortodontycznego muszą dokładniej czyścić zęby, szczególnie w pobliżu aparatu . Nieprzestrzeganie higieny w tym okresie, może sprawić, że na wcześniej wyleczonych zębach pokażą się próchnicowe zmiany. W tej sytuacji trzeba udać się na wizytę u dentysty. Zignorowanie zmian ze względu na ortodontyczny aparat może wywołać ujemne skutki. Próchnica z łatwością przechodzi na inne zęby, więc lepiej zniwelować problem.

Leczenie podczas używania aparatu jest możliwe. Jeśli aparat uniemożliwia dojście do nadpsutego zęba, można go zdjąć na czas leczenia. Ten zabieg nie przeszkodzi w skuteczności ortodontycznego leczenia.