Co robić, by dobrze przyszykować się do wyrwania zęba?

Usuwanie zęba zwykle zaleca się w trudnych sytuacjach, kiedy uratowanie zniszczonego zęba jest niemożliwe. Chirurg stomatolog wyrywa zęby jako etap podczas leczenia implantologicznego lub ortodontycznego, jeśli usytuowanie zębów wymaga powiększenia przestrzeni w szczęce. Nowoczesne używane znieczulenia w gabinetach dentystycznych gwarantują, że usunięcie zęba jest bezbolesne, jednak należy mieć na uwadze to, że po zabiegu mogą wystąpić dość nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego warto przygotować się do zabiegu usunięcia zęba.

Chociaż zabieg usunięcia zęba nie należy do najtrudniejszych, dentysta za każdym razem zaleca rozwagę. Po wyrwaniu zęba często występuje gorsze samopoczucie, z tego powodu warto przemyśleć termin wizyty i w razie potrzeby poprosić o wsparcie kogoś bliskiego. Kilka dni przed i po zabiegu najlepiej nie używać papierosów i nie pić alkoholu. Po usunięciu zęba nie powinno się pić ani jeść przynajmniej przez trzy godziny, dlatego  powinno się zjeść pożywny posiłek przed wizytą u stomatologa. Trafionym pomysłem jest też wykupienie zalecanych przez dentystę płukanek, leków i antybiotyków. To one wspierają proces gojenia się rany i powrotu do sił, dlatego lepiej je przygotować. Na samą wizytę u stomatologa należy przyjść ze starannie wyczyszczonymi zębami.

Za sprawą przygotowania zabieg usunięcia zęba przebiegnie sprawnie i szybko. Pacjent będzie mógł poczuć się swobodnie. Dentysta dopilnuje, aby usunięcie zęba było w pełni bezpieczne.